Darmowa dostawa od 500 zł
Bogata oferta
Proste zwroty towaru
Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak skomponować system nawadniania wykorzystując rury irygacyjne i złączki z naszej oferty

2024-03-04
Jak skomponować system nawadniania wykorzystując rury irygacyjne i złączki z naszej oferty

Rury irygacyjne

Rury irygacyjne są podstawą każdego systemu nawadniania, prowadząc wodę do poszczególnych części systemu. Oferujemy rury irygacyjne PE (polietylenowe) o różnych średnicach i długościach, które są odporne na zmiany atmosferyczne i ciśnienie wody:

  • Rury PE 16 N do PE 75 N: Zakres średnic od 16 mm do 75 mm umożliwia dopasowanie rur do wielkości i specyfiki projektu nawadniania. Rury dostępne są w szpulach o długości od 100 do 500 metrów, co pozwala na elastyczne projektowanie sieci nawadniającej na dużych obszarach.

Złączki

Złączki są niezbędne do łączenia rur irygacyjnych, tworzenia odgałęzień, redukcji, czy też zmiany kierunku przepływu wody. Oferujemy szeroki wybór złączek, które zapewnią szczelność i trwałość połączeń:

  • Przeloty wciskane i redukcyjne: Umożliwiają proste i szybkie łączenie rur o tych samych lub różnych średnicach.
  • Przeloty wciskane z gwintem zewnętrznym: Idealne do podłączania elementów systemu nawadniania wyposażonych w gwinty, takich jak zraszacze czy zawory.
  • Kolana wciskane: Pozwalają na zmianę kierunku rur bez potrzeby cięcia i zapewniają płynny przepływ wody.
  • Trójniki wciskane: Umożliwiają tworzenie rozgałęzień w systemie, co jest kluczowe przy projektowaniu złożonych sieci nawadniania.
  • Korki wciskane: Służą do zamykania końców rur, co jest niezbędne przy końcowych punktach systemu.

Nypel

  • Nypel: To element łączący, który pozwala na połączenie złączek z gwintem zewnętrznym z innymi elementami systemu. Jest to kluczowy komponent przy montażu systemu nawadniającego.

Jak to wszystko połączyć

Projektując system nawadniania, zacznij od zdefiniowania potrzeb nawadniających danego obszaru. Następnie, wybierz odpowiednią średnicę i długość rur irygacyjnych, bazując na wymiarach obszaru oraz wymaganym ciśnieniu wody. Użyj złączek, aby stworzyć sieć dostarczającą wodę do każdej części ogrodu lub pola uprawnego, pamiętając o zastosowaniu przelotów redukcyjnych, gdzie to konieczne, aby dostosować średnicę rur do różnych części systemu.

Zwróć uwagę na konieczność zapewnienia dostępu do wody w każdym miejscu, które ma być nawadniane. Użyj kolana wciskanego, aby ominąć przeszkody terenowe bez zmniejszania efektywności przepływu wody.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2024

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 19 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-11
Polecam
2024-02-26
super
pixel