Darmowa dostawa od 500 zł
Bogata oferta
Proste zwroty towaru
Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ochrona przeciwpyłowa i przeciwkurzowa: Efektywne rozwiązania na przykładzie terminalu Guaíba

2024-07-02
Ochrona przeciwpyłowa i przeciwkurzowa: Efektywne rozwiązania na przykładzie terminalu Guaíba

Instalacje zraszające w terminalu Guaíba

 1. Zraszacze deszczowe typu Rain Gun:

  • Zastosowanie: Te potężne zraszacze są używane ze względu na ich dużą trajektorię i promień rzutu, co czyni je idealnymi do kontroli pyłu na hałdach rudy żelaza oraz szerokich powierzchniach, takich jak drogi i tory kolejowe.
  • Specyfikacja: Rain Guns w terminalu Guaíba mogą tryskać wodą na wysokość do 79 stóp (23,7 metra) z maksymalnym promieniem rzutu wynoszącym 182 stopy (55,4 metra), przy kącie trajektorii 43°.
 2. Dodatkowe zraszacze:

  • Typy zraszaczy: W terminalu używane są również inne zraszacze o maksymalnym promieniu rzutu 51 stóp (15,6 metra), które działają w połączeniu z działkami wodnymi (Rain Guns) dla zapewnienia odpowiedniego pokrycia całego obszaru.
  • Lokalizacja: Te zraszacze są szczególnie przydatne wzdłuż dróg i linii kolejowych, gdzie instalacje stacjonarne mogłyby kolidować z ruchem pieszym i pojazdów.

Efekty zastosowania systemu zraszającego

Zastosowanie zraszaczy w terminalu Guaíba miało bezpośredni wpływ na jakość powietrza:

 • Przed instalacją: W 67% pomiarów jakości powietrza przekroczono dopuszczalne normy dla cząstek unoszących się w powietrzu.
 • Po instalacji: Procent przekroczeń spadł do 31%, co oznacza 53% poprawę w stosunku do poprzedniego stanu.

Znaczenie dla BHP

Instalacja systemów zraszających w miejscach pracy, takich jak terminal Guaíba, jest nie tylko zgodna z regulacjami środowiskowymi, ale również kluczowa dla zdrowia i bezpieczeństwa pracowników. Kontrola pyłu znacznie ogranicza ryzyko chorób układu oddechowego i poprawia ogólne warunki pracy.

Wnioski

Ochrona przeciwpyłowa i przeciwkurzowa, poprzez zastosowanie odpowiednio skonfigurowanych systemów zraszających, jest niezbędna w miejscach pracy narażonych na intensywne pylenie. Takie systemy nie tylko spełniają normy środowiskowe, ale przynoszą także istotne korzyści zdrowotne dla pracowników i mieszkańców okolicznych terenów. Wdrożenie takich rozwiązań, jak pokazuje przykład terminalu Guaíba, może efektywnie zmniejszyć poziom zapylenia, poprawiając tym samym jakość powietrza i bezpieczeństwo pracy.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2024
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 19 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-11
Polecam
2024-05-27
Szybka i sprawna obsługa. Polecam.
pixel