Darmowa dostawa od 500 zł
Bogata oferta
Proste zwroty towaru
Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zastosowanie zraszaczy

2024-03-14
Zastosowanie zraszaczy

Nawadnianie pastwisk i stadnin

Zraszacze są niezastąpione w nawadnianiu terenów, gdzie przebywają zwierzęta. Są one wykorzystywane do utrzymania odpowiedniego nawilżenia padoków, torów wyścigowych, pastwisk oraz łąk, zapewniając optymalne warunki dla koni i innych zwierząt hodowlanych, w tym redukcję pyłów i kurzy.

Nawadnianie upraw rolniczych

Zraszacze są podstawowym narzędziem w nawadnianiu rolniczym, stosowanym w różnorodnych uprawach. Ich efektywne działanie umożliwia utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności gleby, co jest kluczowe dla zdrowego wzrostu i rozwoju roślin.

Nawadnianie i chłodzenie trawników, także tr. syntetycznych

Zraszacze znajdują zastosowanie również w utrzymaniu trawników, w tym trawników syntetycznych na boiskach sportowych, w parkach, ogrodach oraz na cmentarzach. Są to rozwiązania ekonomiczne, które jako inwestycja początkowa charakteryzują się niższym kosztem i prostotą w porównaniu do stałych systemów nawadniających.

Redukcja i tłumienie pyłu

Zraszacze są skutecznie wykorzystywane do redukcji pyłu w kamieniołomach, kopalniach, na placach budowy czy w punktach recyklingu. Zapobiegają one uszkodzeniom maszyn i urządzeń spowodowanym przez pył, chroniąc jednocześnie zdrowie i bezpieczeństwo pracowników.

Nawadnianie za pomocą obornika

Zastosowanie zraszaczy w nawadnianiu ściekami, w tym obornikiem, umożliwia efektywne wykorzystanie tych substancji jako nawozów. Dzięki dużym dyszom systemów zraszających minimalizowane są zatory, a montaż i obsługa urządzeń są proste i szybkie.

Mycie i irygacja

Zraszacze są również używane do mycia twardych owoców, takich jak cytrusy. Umożliwiają one skuteczne zmywanie kurzu i brudu, co jest szczególnie ważne w przemyśle spożywczym.

Zraszacze rolnicze są wszechstronnym narzędziem, które znajduje zastosowanie w wielu aspektach współczesnego rolnictwa i hodowli, oferując rozwiązania nie tylko dla efektywnego nawadniania, ale również dla ochrony środowiska pracy oraz utrzymania higieny upraw i zwierząt hodowlanych.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2024

Polecane

Armatka działko zraszacz polowy bijakowy sektorowy QUASAR

Armatka działko zraszacz polowy bijakowy sektorowy QUASAR

Cena regularna: 4 138,08 zł brutto3 300,00 zł bruttoNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 4 138,27 zł
Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 17 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-11
Polecam
2024-06-02
Towar zgodny z opisem oraz szybka dostawa. Małe problem związany z zamówieniem po kontakcie z firma szybko rozwiazany przez Pana Waldemara. Ogólnie profesjonalnie. Polecam.
pixel